Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

zamknij

W 2015 roku na ulicy Mazowieckiej 8 w Krakowie powstał Kociołek Zdrowia, sklep zielarsko-medyczny połączony z gabinetem, w którym przyjmuje DIETETYK KLINICZNY I MGR FARMACJI. Decyzję o takiej formie sklepiku podjęłyśmy, widząc co się dzieje w sprawach leczenia ludzi. Pracując w aptece byłyśmy ograniczone lekami na receptę przepisanymi przez lekarza, suplementami i kosmetykami wskazanymi przez pracodawcę, nie dano nam szans na rozmowę z pacjentem, wskazanie mu naturalnych dróg zdrowienia jak np zmiana przyzwyczajeń, diety, uzupełnienie witamin i minerałów, oczyszczenie organizmu z toksyn czy ziołolecznictwo.

Kociołek powstał na bazie dobrej myśli dzielenia się wiedzą jak żyć najzdrowiej w dzisiejszym świecie, jak zapobiegać chorobom, jak sobie z nimi radzić na co dzień, jak iść do zdrowia naturalnym sposobem. Gdzie się nie obejrzymy choroby autoimmunologiczne, choroby przewlekłe i wszystko "zaleczane" lekami, które bardzo często niwelując jakiś objaw, powodują uszkodzenia w naszym organizmie gdzie indziej. Zewsząd zalewani jesteśmy reklamami tysiąca różnych "medykamentów", które mają nas uleczyć, i "cudownych" diet, które pozwolą nam zrzucić wagę, i "magicznych" środków", które działają "cuda" z naszym zdrowiem. Naszym zdaniem recepta na to by zdrowo żyć nie jest aż tak skomplikowana.

Nasz organizm ma naturalną zdolność do samooczyszczania i regeneracji, którą można mu przywrócić dbając o to co jemy, pomagając mu ziołami, witaminami i mikroelementami, unikając sztucznych zamienników natury w jedzeniu, kosmetykach, codziennym sprzątaniu, ograniczając do minimum to co nam szkodzi. Czasami trzeba do tego większych zmian, czasami mniejszych, ale zawsze dobrze na tę drogę wkroczyć. Istnieją dobre drogi by wyjść z otyłości, alergii, braku odporności, pomóc sobie w cukrzycy, bólach różnego rodzaju, nadciśnieniu, depresji... i można by jeszcze wiele innych stanów wymienić.

Wciąż się uczymy, szukamy bo wiedza to ogromna, ale ciekawa i warto ją zgłębiać, staramy się spojrzeć na człowieka całościowo, rozmawiając dotrzeć do przyczyny niedomagań. Przesiewamy dochodzące do nas informacje próbując odsiać ziarno od plew. Tworzymy też bazę wiedzy pisząc dla Państwa artykuły i publikując je na portalu Radioklinika.

Polecamy KSIĄŻKI, które nas zaciekawiły i stwierdziłyśmy, że są warte przeczytania.

Polecamy te witaminowe, mineralne czy ziołowe SUPLEMENTY, które wg nas są potrzebne, a nie są kolejną reklamą bez wartości medycznej, drenującą kieszeń.

Przeprowadzamy WYWIAD FARMACEUTYCZNY I DIETETYCZNY, by jak najlepiej dobrać MIESZANKI ZIOŁOWE do kuracji w indywidualnej potrzebie. Bazujemy na wiedzy ojca Klimuszki, ojca Grzegorza Sroki, bardzo wartościowych naukowych informacjach dr Różańskiego, same pisząc artykuły sięgamy do badań naukowych publikowanych w prestiżowych czasopismach aktualizując wiedzę, którą otrzymałyśmy w czasie studiów.

DIETETYK KLINICZNY (z praktyką technika farmaceutycznego) dobiera indywidualnie do potrzeb DIETĘ.

MGR FARMACJI z wieloletnią praktyką prowadzi porady w sprawie zażywanych leków, ich skutków ubocznych czy interakcji, podpowiada zmiany stylu życia, czy suplementację wg wyników badań.

Oferujemy też starannie wybierane naturalne KOSMETYKI. Szukamy tych z certyfikatami, ale promujemy też nasze polskie firmy, które swoim składem udowadniają odejście od chemii na rzecz naturalnych wyciągów roślinnych, nie mają SLS, SLES, parafiny, pochodnych ropy naftowej, sylikonów, parabenów, konserwantów, sztucznych barwników, alergenów, GMO, PEG, nie są testowane na zwierzętach. Skoro da się to osiągnąć i wyprodukować fantastycznie działające produkty to dlaczego wszędzie zalewani jesteśmy paskudnymi toksycznymi kosmetykami? Naturalne nie musi być drogie, a nasza skóra nam za to podziękuje. Sprawdźcie sami.

Okazuje się, że można również sprzątać dom, prać, myć naczynia za pomocą jak najdelikatniejszych środków. Są takie, zobaczcie nasze serie i przekonajcie się jak to działa.

KAWA i pyszne HERBATY (czarne, zielone, roiboos, ziołowe) mogą być przecież z upraw ekologicznych. JEDZENIE może być zdrowe i funkcjonalne, oleje z pierwszego tłoczenia.

A odpowiednio dobrane ZIOŁA przynoszą ulgę lub leczą wiele dolegliwości.

Warto poznawać te wszystkie sposoby i z nich korzystać.