Złoty środek w leczeniu chorób Zobacz większe

Złoty środek w leczeniu chorób

Nowy produkt

0,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Z jednej strony pogłębiamy w Kociołku swoją wiedzę posiłkując się podstawami czyli biochemią, anatomią i fizjologią człowieka, publikacjami naukowymi i to z "akademickiej"
i "alternatywnej" perspektywy. Z drugiej zaglądamy też na fora internetowe, na których ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami i proponują sobie wzajemnie różne kuracje.

I jedna i druga opcja ma swoją wadę, otóż główne przesłanie jest takie "moje jest najmojejsze i tylko ja mam rację". Jednakże w przypadku naukowców walka toczy się na prace i badania, więc można się sporo dowiedzieć i włączając racjonalne myślenie wybrać teorię, która wydaje nam się najsłuszniejsza (pamiętając o tym, że to TEORIA, a nie prawda objawiona!!!! - obowiązuje "wiem, że nic nie wiem" i pokora wobec tego, że organizm jest tworem skomplikowanym i każdy może być inny). Za to na forach sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej. Częsty brak kultury osobistej skutkujący w nadużywaniu niewybrednych epitetów. Gorsze jest jednak stawianie "modnych" diagnoz na podstawie jednego objawu i dawanie "modnych" porad. Podstawione osoby zajmujące się rozprowadzaniem "cudownych" preparatów opowiadają jak to się z dnia na dzień pozbyły chorób... (Wrrr!!!) Mało kto zwraca uwagę na podstawy zdrowia i szerokość potrzebnych zmian. Nie jest za dobrze...

Zaprzyjaźniona z Kociołkiem jest przemiła naturapeutka z Niemiec Magdalena  Jako, że w Niemczech jest to oficjalny zawód, poparty praktyką, a u nas jeszcze "raczkuje", a poza tym Madzia jest człowiekiem, który chętnie pomaga, to staramy się w razie potrzeby skonsultować z nią nasze wątpliwości. Otóż w ostatniej rozmowie doszłyśmy do smutnego wniosku, że naturalne kuracje mogące wspomóc terapię na przykład w stanach nowotworowych są tak drogie, że przekraczają możliwości zarówno polskich jak i nawet niemieckich pacjentów.

Powyższy problem dotyczył akurat specjalistycznego preparatu, ale jest szerszy. Rośnie nam rynek na suplementy wspomagające leczenie. Jeden środek może mieć wielu producentów, a wielu z nich dyskredytuje innych i nadużywa słowa "naturalne". I drenuje też kieszenie pacjentów, rozpaczliwie szukających pomocy dla siebie i bliskich. Ciężko nam na to patrzeć. Jedyne co możemy zrobić i robimy to szukamy i na szczęście znajdujemy (!) preparaty o właściwym stosunku jakości do ceny. Rozmawiając z naszymi Kociołkowiczami zbieramy skrzętnie informacje, gdzie można najtaniej zrobić badania i gdzie można profesjonalnie i w przystępnej cenie zrobić jakiś potrzebny zabieg.

Dzielcie się z nami informacjami, będziemy je przekazywać potrzebującym. A zdrowie to zaopiekowanie się sobą, niwelowanie stresu, odpoczynek, dobry sen, dobry ruch, uśmiech  unikanie toksyn, dobre jedzenie i czasem (!) suplementacja.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Złoty środek w leczeniu chorób

Złoty środek w leczeniu chorób