Zdrowa pielęgnacja skóry Zobacz większe

Zdrowa pielęgnacja skóry

Nowy produkt

0,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Ach ten SLS i SLES [sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate]. Musimy napisać kilka słów o tych najbardziej szkodliwych detergentach.

Nie zdajemy sobie często z tego sprawy, ale te silne detergenty odtłuszczające działają katastrofalnie na naszą skórę! To one właśnie doprowadzają do wysuszania skóry, zaburzają wydzielanie potu i łoju, często wywołują świąd i różnego rodzaju wypryski, plamy a nawet guzki.

Pewnie każdy z Was sobie pomyśli..... echhh przecież tego jest niewielka ilość w tych kosmetykach, nie przesadzajcie.... to fakt, ale stosując je codziennie narażamy się na niszczenie naszej warstwy lipidowej, nie mówiąc już o tym że SLS lubi się kumulować w naszym organizmie, osiągając w ten sposób bardzo wysokie stężenie. Pamiętajcie, że szczególnie niebezpieczne mogą być dla dzieci i niemowląt.
Na następnych zakupach kosmetycznych zwróćmy uwagę czy występują one w danym produkcie i wybierajmy te które nie zawierają tych szkodników  Chrońmy nasz skórę!

A teraz najpopularniejsze sposoby maltretowania siebie  - codzienne mycie i smarowanie kosmetykami. Rzecz jasna będzie skrótowo bo to nie książka  Pomyślmy przez chwilę: myjemy zatłuszczoną patelnię płynem do mycia naczyń i po chwili jest czyściutka. Składniki płynu do naczyń oczywiście są stężone, ale podobne substancje stoją sobie w naszych łazienkach w postaci ślicznie opakowanych i pachnących żeli pod prysznic i mydełek. Nasza skóra wszakże jest nieco delikatniejsza niż patelnia i garnki. Stosowanie odtłuszczaczy to tak jakby wypłukiwać zaprawę spomiędzy cegieł - taki mur długo nie postoi. Po umyciu czujemy się tak czyści, że aż skrzypimy  Potem żeby się "naoliwić" smarujemy się kosmetykami, które sprawiają, że nasza skóra jest znów gładka. No i czego ta nasza skóra się tak czepia?! Czemu się łuszczy? Czemu swędzi?! Czego chce, przecież o nią dbam! Większość kremów i balsamów nie pozostawia po sobie głębszego śladu gdy je zmyjemy. Przecież jeśli pokryliśmy się np parafiną to będziemy gładziusieńcy nie?  Mięciutcy, że aż strach. A co to da? Co zyska nasza skóra? Z parafiny np zupełnie nic. Nawet straci, pokryta warstwą nie przepuszczającą powietrza będzie się dusić, nie dostanie związków odżywczych, nie będzie mogła usuwać toksyn co jest jej zadaniem. To tylko przykłady tego jak ze sobą postępujemy co dnia. A można inaczej, dla zdrowia, o czym opowiemy Wam w Kociołku 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zdrowa pielęgnacja skóry

Zdrowa pielęgnacja skóry